Артмедіуз
Необхідно дотримуватися правил підготовки до досліджень для отримання чітких, якісних результатіВ в лабораторії Артмедіуз

Повний перелік правил підготовки до досліджень в лабораторії Артмедіуз

Лабораторія Артмедіуз дотримується високих стандартів якості, згідно до Європейських норм.
Загальні правила підготовки до досліджень
Бажано утриматися від:

  • прийому алкоголю;
  • куріння (мінімум за 2 години до дослідження);
  • прийому лікарських препаратів (якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію);
  • фізичних навантажень;
  • зміни у харчуванні протягом 24 годин до дослідження;
  • прийому їжі протягом 14-18 годин до дослідження, але при цьому зберігати звичайний питний режим ( в якості напою використовується вода);
  • різних фізіотерапевтичних процедур;
  • інструментальних досліджень (УЗД, рентген і т.д.)


Безпосередньо перед взяттям крові на аналіз необхідно відпочити 10-15 хвилин та заспокоїтися.
Спеціальні правила підготовки до досліджень

Правила підготовки до здачі крові на дослідження


Кров для більшості досліджень береться суворо натщесерце. Сік, чай, кава, як із цукром, так і без нього, вживати не можна. Дозволяється пити воду.

За 1-2 дні до обстеження виключити із раціону жирне, смажене та алкоголь.

За годину до взяття крові утриматися від куріння.

Перед здачею крові необхідно виключити фізичні навантаження (біг, підйом по сходах), емоційне збудження. Перед процедурою варто відпочити 10-15 хвилин, заспокоїтися.

Кров не варто здавати відразу після рентгенологічного, ультразвукового дослідження, масажу, рефлексотерапії або фізіотерапевтичних процедур.

Перед здачею загального аналізу крові, останній прийом їжі повинен бути не раніше, ніж за 3 години до забору крові.

Для виявлення ліпідного профілю забір крові проводять після 12-14 годинного голодування.

Для виявлення рівня сечової кислоти у попередні дослідженню дні необхідно дотримуватися дієти: обмежити вживання їжі, богатої на пурини – печінку, нирки, м’ясо, рибу, каву, чай.

Протипоказані інтенсивні фізичні навантаження.

Здача крові на гормональні дослідження проводиться натщесерце (бажано у ранкові години; при відсутності такої можливості - через 4-5 г після останнього прийому їжі у денні та вечірні години). Напередодні – із раціону варто виключити продукти із високим вмістом жирів, останній прийом їжі повинен бути помірним.

При підготовці до обстеження на статеві гормони жінкам варто вказати фазу менструального циклу, в який необхідно здати кров.

Гормони репродуктивної системи здаються суворо по дням менструального циклу: ЛГ, ФСГ - 3-5 день; Эстрадіол - 5-7 або 21-23 день циклу; П рогестерон 21-23 день циклу; Пролактин , 17-ОН-прогестерон, ДЭГА-сульфат, тестостерон - 7-9 день. Гормони щитовидної залози здаються незалежно від дня циклу.

Кров на інсулін та С-пептид здається натщесерце у ранкові години.

Перед здачею крові на стресові гормони (АКТГ, кортизол) пацієнтці потрібен спокій, так як будь-який стрес викликає немотивований викид цих гормонів у кров, що спричинить збільшення даного показника.

Забор крові на дослідження простатспецифічний антиген - ПСА (PSA) проводиться натщесерце, не раніше ніж через тиждень після будь-якого механічного впливу на простату (масаж простат, катетеризація сечового міхура, цистоскопія). Якщо ж проводилась біопсія передміхурової залози, то взяття крові на ПСА повинно проводитися не раніше, ніж через 1 місяць. Напередодні дослідження виключити їжу, що містить білки тваринного походження.

Здача крові на наявність інфекцій відбувається натщесерце (у ранкові години або через 4-5 г після останнього прийому їжі у денні та вечірні години, до того ж цей останній прийом повинен бути помірним, а продукти із високим вмістом жирів варто виключити із раціону та напередодні здачі аналізу).

Перед здачею крові на вірусні гепатити за 2 дні до дослідження бажано виключити із раціону цитрусові, помаранчеві фрукти та овочі.

Перед здачею крові на коагулогічні дослідження необхідно враховувати прийом протизгортаючих ліків.

Правила підготовки до дослідження сечі та збору сечі

Напередодні здачі аналізу не вживати овочі та фрукти, які можуть змінити колір сечі (буряк, морква та інше), не приймати сечогінні препарати. Жінкам не рекомендується здавати аналіз сечі під час менструації. Після проведення цистоскопії аналіз сечі можна призначати не раніше, ніж через 5-7 днів.

Загально-клінічний аналіз сечі

Перед збором сечі проведіть гігієнічний туалет статевих органів. Збирайте середню порцію ранкової сечі, виділену відразу ж після сну, у стерильну ємність. Потім необхідно відлити 40-50 мілілітрів від загального об’єму першої ранкової порції сечі у ємність для збору сечі, яку необхідно щільно закрити кришкою та доставити в лабораторію. Не можна брати сечу із судна, горщика. Зібрану сечу доставляють у лабораторію відразу. Допускається зберігання сечі у холодильнику (2 o -4 o С), але не більше ніж 1,5 години.

Збір добової сечі для біохімічних досліджень

Першу ранкову порцію сечі видаліть, потім протягом доби (наприклад, з 9.00 ранку поточного дня до 9.00 ранку наступного дня) проводьте збір всієї добової кількості сечі в ємність, непроникну для світла. В процесі збору вся сеча повинна зберігатися при температурі +4 - +8 0С. Після закінчення доби всю зібрану сечу ретельно перемішайте, виміряйте і запишіть загальний об’єм сечі, після чого відберіть 100 мл для аналізу у темну ємність, промаркуйте (підпишіть точний об’єм всієї зібраної сечі).

Для визначення виділення сечової кислоти проводиться збір добової сечі із консервантом 0,1 розчином NaOH (40 мл);

Для визначення мікроальбуміну: збирати другу після ранкової порції сечі на середині сечовипускання.

Бактеріологічне дослідження сечі

Дослідження проводять до початку прийому лікарських препаратів (антибіотиків) або через 10-14 днів після відміни препарату (якщо інакше не встановлено Вашим лікуючим лікарем). Сечу збирають після ретельного туалету зовнішніх статевих органів при першому ранковому сечовипусканні в спеціальний одноразовий стерильний контейнер. Першу порцію сечі не використовують. Збирають середню порцію сечі (в середині сечовипускання) в об’ємі 20-50 мл. Контейнер щільно закривають, після чого доставляють в лабораторію не пізніше 1-2 годин після збору сечі.

Правила підготовки до забору урогенітального матеріалу (зіскрібки, мазки)
  • Жінки не повинні протягом 7 діб спринцюватися та ставити вагінальні свічки;
  • Бажано робити забір перед початком або після закінчення менструального циклу;
  • Виключити статевий акт за 1-2 доби;
  • Виключити спиртні напої - за 3 дні до здачі аналізів;
  • Повинен пройти мінімум 1 менструальний цикл від дня закінчення прийому антибіотиків;

Перед взяттям матеріалу рекомендується утриматися від сечовипускання протягом 1,5-2 годин.

Контакти
Адреса: м. Одеса
Приморський район, вул.Новосельського, 94 -

+380688286688
Суворовський район, вул. Заболотного, 56/2 -
+380688288686
Партнерський пункт Артмедіуз , Медичні аналізи
Ліцензія МОЗ України АЕ 196941 від 07.03.2013
Made on
Tilda